Tüpraş

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu olarak, ülkemizin enerji ihtiyacının karşılanmasında kilit bir rol üstleniyoruz. Bu sorumluluk bilinciyle tüm faaliyetlerimizi; performans odaklı, çevre ve yaşam değerlerine saygılı, yenilikçi ve öncü olma hedefiyle yerine getiriyoruz.
 
Bu kapsamda iş ortaklarımızla da birçok başarılı projeye imza atıyoruz. Promena ile yürüttüğümüz akaryakıt harici ürün satış süreçlerimizin, elektronik ortama taşınması ve dijitalleştirilmesi projesini, bunun en güzel örneklerinden biri olarak görüyoruz. Projemizi, süreci en başından beri birlikte tasarladığımız Promena ekibinin özverili çalışması ve katkılarıyla kısa bir sürede başarıyla tamamladık. Hem finansal hem de operasyonel olarak olumlu sonuçlar elde ettiğimiz projemizle, satış süreçlerimizde gözle görülür verimlilik artışı sağladık. Süreçteki tüm değerli katkıları için Promena ekibine teşekkürlerimizi sunarız.”

Özgür Kahramanzade

Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Aygaz

Aygaz olarak 15 yılı aşkın bir süredir satınalma faaliyetlerimizi elektronik ortamdan yönetmekteyiz. Talebin alınmasından siparişin açılmasına, fatura girişinden stok takibine kadar ki tüm adımları şu an 3. versiyonunu kullanmakta olduğumuz e-satınalma sistemi üzerinden yürütüyoruz. Promena ile işbirliğimiz 2004 yılına kadar gidiyor. Tüm sistemlerin elektronik ortama taşındığı bir dönemde, Promena, eksikliği çok ciddi hissedilen adil, güvenilir ve şeffaf bir ihale sisteminin devreye alınması konusunda çok önemli bir misyon üstlendi. Satınalma fiyat yapılarının tarafsız bir kuruluş gözetiminde ve olabildiğince etik bir ortamda sağlanması yönünde ciddi bir girişimdi bu. Sistem bununla da kalmadı, yıllar itibarıyla açık eksiltme dışında farklı pazarlık modellerini de kapsama dahil etmesinin yanında, satınalma şartnameleri bilgi altyapısı (RFI) ve teklif toplama (RFQ) modüllerini de devreye alarak kendi dinamiklerini sürekli güncel tutmayı başardı. Tüm bu aşamaları uygulamaya geçiren bizim gibi kurumsal şirketlerin, tedarikçi ilişkilerini tek portal üzerinden yönetebilme kabiliyeti önemli bir işlev kazandı. Bunun için de son birkaç yıldır gönüllü pilot projelerle başlayan Tedarikçi Portalı uygulaması 2018’de tedarikçi devreye alma aşaması ile ilk meyvelerini verdi. Geliştirme ve iyileştirme çalışmaları devam eden “tedarikçi değerlendirme” alt yapısı ile sürecin uçtan uca tek bir portal üzerinden yönetilmesi sağlanacaktır. Tüm bu uzun soluklu çalışmalarda desteğini ve ilgisini esirgemeyen Promena’lı dostlarımıza disiplinleri, samimiyetleri ve özverileri için gönülden şükranlarımızı sunuyoruz.

Şakir Ayral

Satınalma Müdürü

Allianz Sigorta

Allianz Türkiye olarak Promena E-satınalma modülünü talep oluşturma, teklif toplama, e-ihale, sipariş oluşturma ve bu sürece dahil olan onay akışlarımızı yönetmek için kullanmaktayız. Bu modül sayesinde satınalma süreçlerimizi tek bir merkezden yönetiyor, daha etkin rekabet ortamı yaratabiliyor ve verimliliği artırıyoruz. Modülün canlıya geçişi ve sonrasındaki sürekli desteği için Promena ekibine teşekkürlerimizle…

Hasan Öğünç

Satınalma Müdürü

DeFacto

DeFacto olarak Promena elektronik ihale portalını 2 yıldır aktif olarak kullanmaktayız.  İçeriğinde bulundurduğu ve farklı konjonktürlere uygun çözümler sunan alternatif ihale yöntemleri,  kullanıcı dostu ara yüzü,  etkili raporlama formatları,  ilgili, hızlı ve profesyonel teknik destek ekibi ile, daha önce kullanıp deneyimleme fırsatı bulmuş olduğumuz muhtelif elektronik ihale portalları içinde en iyisi olduğunu söyleyebilirim. 

Tayfun Güneş

İdari ve Operasyonel Satınalma Direktörü

Kredi Kayıt Bürosu

Satınalma faaliyetlerimizi şeffaf, tedarikçilerimize eşit mesafede, en uygun kalite ve fiyat anlayışıyla yapmak öncelikli hedefimizdir. Bu bağlamda e-ihale süreçlerini karar alma süreçlerimizde kullanmak bizim için büyük önem arz eden bir husustur.

Cihan Kösoğlu

Satınalma Müdürü

EVIDEA

Promena ile yürüttüğümüz tüm satın alma süreçlerimizde verimlilik ve şeffaflık sağladık. E-ihale ile önemli tasarruflar elde ettik. Her şeyden önemlisi, teklif sunan tedarikçilerin satın alma süreçlerimizin adil işlemesi konusunda güvenleri arttı.

Kazım Mavuş

Genel Müdür

Sarten Ambalaj

Promena sahip olduğu uzman kadrosuyla, işini en hızlı ve güvenli şekilde yapmanın yanı sıra güler yüzlü ve çözüm odaklı yaklaşımıyla projenin her aşamasında bizlere güvenli bir ortam sunuyor.  Kolay anlaşılabilir menüsü sayesinde hem bizler hem de tedarikçilerimiz için  tam anlamıyla bir çözüm ortağı. Promena ile çalışmaya başladığımız ilk günden beri ölçülebilir birçok fayda elde ettik.

Ümit Kurbancıoğlu

Satınalma ve Lojistik Direktörü

Otokoç Otomotiv

Otomotiv perakendeciliği ve araç kiralama sektöründe hizmet veren, 90. Yılını dolduran Otokoç Otomotiv olarak, Promena platformunun e-ihale ve e-teklif toplama(RFQ) gibi yenilikçi çözümlerini kullanmaktayız. Promena müşteri operasyonları ekibinin deneyimi, dikkatli ve iyi planlama yeteneği sayesinde süreçlerimizi başarıyla gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca Promena’nın müşterilerinin tedarikçi ihtiyaçlarına dijital platformda çözüm yaratmayı amaçladığı  “Pazaryeri Uygulaması” ile birçok yeni tedarikçiye ulaşım sağlayabiliyoruz. Elde ettiğimiz ölçülebilir istatistiki veriler eşliğinde Promena ile çalışmaktan heyecan ve memnuniyet duymaktayız.

Okay Yıldırımkaya

İdari İşler ve Satınalma Yönetmeni

Tat Gıda

2016 yılından bu yana satınalma süreçlerimizde bizlerle yakın iletişim kurarak, her türlü soru ve sorunumuzda bizlere yön gösteren çözüm ortaklığı ve değerli işbirliğiniz için teşekkür ederiz. Promena’dan aldığımız destek ve işbirliğimiz sonucunda gerek kuruluşumuza özel gerek de şirketiniz bünyesinde toplu alım ve sözleşmelerin bizlere sağladığı avantajlardan da yararlanarak satınalma süreçlerimizde köklü değişiklikleri kolay ve hızlı bir şekilde planlanlayarak uygulanmasını sağladık. Pazar Yeri uygulamasının teklif toplama ve e-ihale süreçleri açısından, tedarikçi portföyümüze olan katkılarıyla, Promena sisteminde yer alan e-ihale uygulaması ile “Şeffaf, Rekabetçi ve Güvene dayalı” süreçlerin, TAT Gıda San. A.Ş. Kurumsal Hafızasının geliştirilmesinde de önemli katkıları oldu. Alışılagelmiş satınalma destek hizmetlerinden farklı olarak Promena bünyesinde olmanın vermiş olduğu güven ve her ihtiyaç anında tarafımıza sunulan destek, TAT Gıda San. A.Ş. adına son derece keyifli ve faydalı bir deneyim oldu. Önümüzdeki dönem için birlikte nice güzel tecrübeler yaşanılmasını temenni ederiz Saygılarımızla.

Tolga Mutlu AKTAŞ

Planlama ve Satınalma Grup Yöneticisi

Arçelik - LG

Arçelik – LG olarak Promena’nın sunmuş olduğu birçok hizmetten yararlanıyoruz. Satın alma ekibimiz hem Promena teknoloji platformunu kullanıyor hem de teklif toplama ve e-ihale süreçleri için Promena’dan profesyonel danışmanlık desteği alıyoruz.

Özcan Aksoy

Tedarik Zinciri Direktörü